Strava má velký vliv na vaše zdraví


Nezdravý životní styl si na nás brzy může vybrat svou daň. Není to totiž nic, co bychom měli praktikovat dlouhodobě. Nezdravý životní styl zahrnuje mnoho věcí. Stravu, pohyb, užívání návykových látek, spánkový režim, psychickou pohodu a mnoho dalších faktorů. Když se změříme na stravu, dozvíme se, že nezdravé stravování je velký problém. Pokud se stravujeme nekvalitně, přijímáme vysoce kalorická jídla, která mají vysoký obsah tuku, může u nás dojít k nárůstu váhy, což vede k nadváze, nebo až dokonce obezitě. A to je stav, který ohrožuje naše zdraví.

svačinka

Obezita může být rizikovým faktorem nebo dokonce příčinou různých onemocnění, jako je třeba diabetes mellitus, vysoký krevní tlak, vysoký cholesterol, problémy s játry, problémy s kostmi a klouby a mnoho dalšího. Obezita může třeba i přispět k poruchám erekce, nebo vám dokonce způsobit či zhoršit vaše duševní zdraví. Jak těmto problémům předcházet? Musíte si najít balanc v tom, aby byla vaše strava udržitelná, ale zároveň, aby byla zdravá a nevedla k obezitě. Zaměřte se na to, aby bylo ve vaší stravě dostatek bílkovin. Bílkoviny by ideálně měli pocházet z libového masa, jako je drůbež nebo ryby.

salát

Další bílkoviny můžete získávat z mléčných výrobků s nízkým obsahem tuku. Ideální jsou sýry, tvarohy nebo bílé jogurty. Ve vašem jídelníčku by mělo být také dostatek ovoce a zeleniny. S ovocem opatrně. Je sice zdravé, ale přece jen obsahuje vysoký obsah ovocných cukrů. Ale obecně můžeme doporučit, aby váš jídelníček obsahoval alespoň pět porcí zeleniny denně. Zeleninu nemusíte konzumovat syrovou, můžete si jí různě upravovat. Ze sacharidů byste měli konzumovat spíše ty pomalé sacharidy a celozrnné sacharidy, jako je celozrnné pečivo, těstoviny, brambory, tmavá rýže a podobně. Sacharidů se vůbec nemusíte bát, rozhodně patří i do zdravého a vyváženého jídelníčku.