Lyžování s dětmi je fajn…

·        ….když víte jak na to. Naučit malé prcky správný postoj, vykroužit obloučkyči jezdit na vleku a ještě jim tento krásný sport navždy nezprotivit, to není jen tak. Měli byste se obrnit hromadou trpělivosti, najít si spousty času a hlavně v klidu. Ne každý to však dokáže. Možná, když máte na starosti jen jednu ratolest, dá se to nějak zvládnout, ale pokud máte malých dětí více, bývá to kapánek náročnější.

·        Z počátku máte trpělivost a energii – zkoušíte, opakujete, zvedáte promočené, sněhem obalené koule (rozumějte děti), donekonečna utíráte svíčky pod nosem, měníte mokré rukavice a rozmotáváte záchranné popruhy, ale nervy postupně chřadnou. A dětem taky. Proč být naštvaní jeden na druhého a prožívat peklo, když to jde mnohem snáze.

·        Co třeba vyzkoušet lyžařskou školičku? Některé děti, mají možnost navštěvovat kurz v rámci školky či školy. Pokud ne, lze si najmout instruktora individuálně. Prcků se ujmou profesionální učitelé (občas třeba převlečení za roztomilá ušatá zvířátka všeho druhu) a hravě vyřeší váš problém. Najednou dětem vůbec nevadí, že padají, že jsou mokré, že je jim snad občas trochu zima a že si na čůrání musí sundat téměř vše, co mají na sobě. Právě naopak, jsou nadšené a šlapou jako hodinky. Postupně se zvětšující kopečky sjíždějí s radostí a bez jakéhokoliv strachu. Neremcají, nebrečí, neprotestují. Naučí se jezdit na pomě i kotvě a rodiče se jen diví, jaké to mají sportovce.  Rádi předvedou vše, co se naučili .

·        Konečně se s nimi můžete neohroženě vydat na hory, třeba i na víkend. Děti lyžování moc baví a všichni si to společně jistě užijí. Zvládnou zajisté i delší lyžovačku.

·        Do výuky v lyžařské školičce, vedené profesionálními instruktoryneváhejte přihlásit. Pokroky budou rok od roku větší a vaše radost taky. Jen z lyžáků ti malí vyrůstají nějak rychle, a proto je třeba počítat s každoroční obnovou. Naštěstí existují bazary, kde se dá výbava za slušné peníze pořídit.  Kurzy lyžování mohou být pro někoho malinko finančně náročnější, ale výsledek určitě bude stát za to.
 
NENECHTE SE MÝLIT, ZIMA JEŠTĚ ZDALEKA NENÍ U KONCE J