Balíček Microsoft Office

1. Microsoft Word
Asi nejznámější člen microsoftovské rodiny. Textový editor, který umožňuje texty nejen vytvářet, ale také editovat a sdílet. Vyniká snadnou ovladatelností a množstvím funkcí. Věděli jste ale, že kromě psaní obyčejných sdělení může MS Word posloužit také jako editor pro programátory? Není sice nejpohodlnější a na rozdíl od profesionálních programů si musíte všechno napsat sami, ale v nouzi nebo když nechcete nic instalovat vám dobře poslouží. Další skvělou funkcí MS Word je editor funkcí, který vám umožní elegantně napsat i ty nejsložitější matematické funkce.

super zaměstanec

2. Microsoft Power Point
Velmi oblíbený ve školách a mnoha kancelářích. Snadná tvorba prezentací, pro jejichž uvádění pak není potřeba připojení na internet. Vytvořit pár snímků v Power Pointu zvládne i malé dítě, a můžete si vyhrát s efekty nebo třeba přidat zvuky či videa. Velmi populární je také možnost zakomponovat do prezentace webové odkazy, díky kterým se, pokud máte připojení na internet, snadno dostanete k mnoha dalším zdrojům.

3. Microsoft Excel
Použití Excelu je o něco méně intuitivní než použití Wordu nebo Power Pointu, ale jakmile jej zvládnete, bude váš život o hodně jednodušší. Tabulky, grafy, diagramy, na co si jen vzpomenete. Obrovskou výhodou je, že grafy, které vytvoříte v Excelu a zkopírujete do Wordu, budou reagovat na změny v excelových datech, takže nemusíte graf složitě kopírovat pokaždé, když něco změníte. Výborná komunikace mezi jednotlivými programy je obecně jednou z hlavních výhod celého balíčku. Kromě toho, Excel se dá využít i jako kalkulačka nebo pro jednodušší statistické testy.

zpracování dat na PC
Microsoft Outlook

I ve světě ovládaném Gmailem má mailová schránka od Microsoftu své místo. Na rozdíl od gmailovského vynálezu se vaše zprávy automaticky ukládají, takže k nim máte přístup i tehdy, když zrovna nejste na internetu. Nebo můžete využit internetového Microsoft 365, který zase nevyžaduje instalaci.