Spolehlivá a kvalitní údržba vody

Každý majitel bazénového zařízení dobře ví, že bez údržby celkového zařízení a hlavně vody to prostě nejde. Je důležité pravidelně vodu kontrolovat za pomocí testerů a dodávat jí potřebné přípravky a to nejen pro dezinfekci vody, ale také proti řasám či pro vyrovnání hodnot PH nebo třeba pro změkčení vody a podobně. Ale odstranění mikrobů, bakterií či řas není všechno. V průběhu používání Vašeho koupání se do vody dostanou nejrůznější mechanické nečistoty. A to nejen na nohou plavců, ale také vlivem počasí a větru.
holčička v kruhu.jpg

Pokud Vám na hladině bazénu plave pouze nějaký ten lísteček nebo kousek trávy či utopená moucha, tak je prostě vylovíte síťkou, ale nečistoty usazené na dně bazénu už tak snadno vylovit nejdou a pouze filtrace Vám stačit nebude. Právě proto je dobré investovat do pomocníka, který dokáže odstranit každou nečistotu ze dna Vašeho koupání. Bazénový vysavač je přesně tím pravým, co potřebujete a co budete opravdu pravidelně využívat pro odstraňování nejrůznějších nečistot z Vašeho koupání.

Dnešní trh Vám dává na výběr hned z několika možností. Můžete si vybrat automatický, poloautomatický či ruční model. U výběru záleží nejen na Vašich požadavcích a na tom, co se Vám líbí, ale také třeba na velikosti či tvaru Vašeho koupání a na jeho obsahu. Tak uznejte, že u bazénu, který má v průměru dva a půl metru nebudete potřebovat automatický vysavač za několik desítek tisíc a naopak u bazénu, který má na délku deset metrů určitě nebudete chtít všechnu práci odedřít sami za pomocí ručního vysavače.
pád do vody.jpg

Takže se velmi dobře rozmyslete, který typ je vhodný právě pro to Vaše koupání a který nejvíce využijete. Nezapomeňte si k tomuto pomocníkovi pořídit i další příslušenství, jako jsou různé druhy a tvary kartáčů a náhradní kartáče, samozřejmě také náhradní hadic pro připojení k filtraci a různé druhy spon a spojek, díky kterým dokonale vše připevníte a propojíte. I Váš bazén může mít dokonale čistou průzračnou vodu.