Mužské trápení s krásou

Vlasy
Nejvíce muži pečují o své vlasy. Jejich vlasy jsou náchylnější k přeležení, a tak je dost časté, že po ránu musí používat více stylingových přípravků než ženy. Například vlasový gel či lak na vlasy jsou pro ně velkými pomocníky. Někteří svůj účes vůbec neupravují. Dokonce se ani nečešou. Někdo se česat ani nemusí, protože má styl vlasů na „ježka“. Účes mají tedy tak krátký, že ani nemají co česat. Dost často tedy můžete narazit na chlapa, který si upravuje právě účes před zrcadlem .
utržená tvář
Pleť
Někdo má štěstí na krásnou pleť bez akné, jiní mají občasné pupínky a ti co jsou na tom nejhůř mají neustálé neustávající akné. Své problémy dost často řeší i s odborníky, kteří se jim snaží pomoci. O pleť by se měli starat hlavně ti, kteří s ní mají nějaký problém. I ti, kteří problém nemají, by svou pleť měli udržovat v čistotě, aby tak předcházeli případným nevzhlednostem.

Nehty
Špína za nehty, okousané, velice dlouhé. Není hezké, když je má okousané. Většinou to lidé dělají nevědomky. Tento zlozvyk však může být časem spíše trápením. Dá se v drogeriích nebo v lékárnách zakoupit průhledný lak na nehty, který slouží proti kousání. Pokud pak člověk chce znovu praktikovat svůj zlozvyk, tak si kousne do hořkého. Tím by se měli okusování odnaučit. Špínu za nehty mají nejčastěji od práce. Kartáček by měl být tedy součástí každé mužské koupelny, aby si je mohli vyčistit při každé návštěvě koupelny. Ke stříhání používají nejčastěji kleštičky, které jsou pro ně praktičtější než nůžky.
divný chlap

Suchá pokožka
Ošklivou a suchou pokožku mohou mít ze zimy nebo od práce. Nechtějí to moc řešit krémy na ruce, protože by si připadali jako ženy, které na sebe „patlají“ různé krémy, které slouží na různé účely. Časem ale zjistí, že suchá kůže na rukou, nohou či jiné části těla se nedá vyřešit jinak než právě hydratací pomocí krému.