Solná jeskyně má blahodárné účinky pro naše tělo

Podzim je již v plném proudu, rapidně klesly teploty, sluníčko se ukazuje čím dál méně, velice často prší, dny se zkracují, takže se brzy stmívá. To vše může ovlivňovat naši náladu. U mnoha lidí nastává podzimní deprese. Objevuje se u vás častá nemoc v souvislosti s těmito změnami počasí? Nebo máte špatnou náladu, které se ne a ne zbavit? Nechce se vám nic dělat? Prostě a jednoduše vám chybí trocha energie? V tom případě je potřeba ji doplnit. Výborným tipem může být právě solná jeskyně.
solná lampa

Na jakém principu solné jeskyně fungují?

Solná jeskyně je místnost využívající jednak kamennou sůl, jednak sůl z mrtvého moře. Touto solí je místnost zcela pokryta. Na zemi se nachází rovněž sůl, ve které se brouzdáte. V některých solných jeskyních může být malinký vodopád nebo něco jako jezírko. Díky přítomnosti soli je v místnosti výjimečný bakteriologicky čistý vzduch nasycený minerály a mikroelementy, které působí blahodárně na naše tělo. Vzduch je naplněný částicemi draslíku, hořčíku, vápníku, jódu, selenu a mnohými dalšími prvky. Solné jeskyně využívají také světelnou terapii, která má na tělo rovněž příznivé účinky. Celý odpočinek doprovází příjemná hudba nebo zvuky vydávající šum moře, větru či zpěv ptáků.

Co vás v solné jeskyni čeká?

Terapie v solné jeskyni je opravdu nenáročná. Jednoduše přijdete, lehnete si na velice pohodlné lehátko a nasáváte zdejší vzduch. Terapie by měla trvat alespoň 45 minut. Čeká vás tedy 45 minut relaxace, která je spojená s příjemnou hudbou a osvětlením. Světla pomáhají povzbuzovat tělo a plní jej novou energií. Teplota v místnosti se pohybuje okolo 22 °C. Do solné jeskyně vstupujete v normálním oblečení, volte spíše dlouhé kalhoty a tričko s dlouhým rukávem. Pokud by vám i přesto byla zima, u každého lehátka by měla být deka, kterou se můžete přikrýt. Když ležíme a odpočíváme, zpomaluje se krevní oběh, tím pádem nám může být chladno.
krystaly soli
Solná jeskyně napomáhá k uvolnění těla i duše. Má však také ozdravné účinky. Jeden pobyt v solné jeskyni je stejný, jako byste strávili 3 – 4 dny u moře.Proto se solná jeskyně doporučuje lidem trpícím onemocněním horních dýchacích cest, chorobami zažívacího ústrojí, dermatologickými chorobami, revmatizmem a mnoha dalšími chorobami.