SARMS

Název SARMS bývá ve fitness oblasti a v kulturistice a napříč dalšími sportovními aktivitami čím dál více skloňovaným termínem. O co se vlastně jedná a co vám mohou takovéto produkty nabídnout?

Co jsou to SARMS a jaký mají efekt při užívání
Co stojí za zkratkou SARMS? Jedná se o selektivní modulátory androgenních receptorů, které se v posledních letech stávají mezi sportovci čím dál více populárnějšími. A není se čemu divit. Jejich hlavním úkolem je totiž zvýšení rychlosti v budování svalové hmoty a také zregenerování po náročné fyzické aktivitě.

LIGANDROL-3d-Right-scaled

Původně ovšem SARMS nebyly určeny primárně pro sportovce, nýbrž fungovaly jako lék pro lidi s rakovinou, kterým napomáhal v období ztráty svalové hmoty. Kulturisté a sportovci, kteří nechtějí užívat steroidy, se ale rozhodli využít jejich účinků ve svůj prospěch. Oproti steroidům totiž mají rychlý nástup účinku a také krátký poločas. Navíc jsou poměrně dobře tolerovány. Nedochází u nich k častým negativním vedlejším účinkům, tak jak je tomu u steroidů. Na rozdíl od steroidů tak pracují na těch místech, kde je to žádoucí.

A na jakém mechanismu tyto látky v podobě anabolických sloučenin fungují? Látky SARMS jsou specifické tím, že dokáží zacílit přímo na receptory androgenů nacházejících se v kosterním svalstvu. Častými látkami, se kterými se můžete v produktech setkat jsou ostarine a ligandrol.

OSTARINE-3d-right-scaled

LÁTKA OSTARINE
Ostarine se řadí mezi jedny z nejúčinnějších látek. V případě užívání nízkých dávek nehrozí žádné vedlejší účinky. Postará se o vyrýsování svalů a také o jejich nárůst a potřebnou regeneraci.

LÁTKA LIGANDROL
Ligandrol se také řadí mezi velmi populární SARMS. Zajistí zvětšení svalového objemu a nárůst svalové hmoty, a to během poměrně krátké doby a bez negativních vedlejších účinků. Má rychlý nástup účinku a relativně dlouhou dobu účinnosti.