O vlastnostech betonových plotů kolem rodinných domů

Snižuje hladinu hluku – když se vás někdo zeptá, jaké stresové faktory na vás nejvíce působí, a které z nich považujete přímo za destruktivní, mnoho lidí na tuto otázku odpoví v souvztažnosti s mezilidskými vztahy v rodině, na pracovišti a kdekoli jinde. Další vyjmenované stresové elementy bývají smog a znečištěné ovzduší nebo extrémní letní vedro. Poměrně v ústraní se krčí vliv hluku, přitom jde o nesmírně zničující a nebezpečný vliv na naši psychiku a potažmo i na funkci mozku a nervové soustavy. Někteří odborníci tvrdí, že lidé vystaveni chronickému hluku ve městech či podél frekventovaných silnic, si výrazně zkracují život. Máte-li tedy možnost snížit hluk zvenčí na minimum, neváhejte. Betonový plot se dřevem Montáž MPC vám v tomto směru může pomáhat.

zeď z kamenů

Omezuje sledování zvenčí – každá zločinná činnost vyžaduje nějaký podnět – motiv. Většina motivů se odvíjí od určité znalosti prostředí a situací, které takovýmto lidem nahrávají k ziskuchtivosti. Zkušení zloději sází na jistotu, a jestliže jim nedáte příležitost nahlížet do vašeho soukromí, může je to odradit nebo se orientují jiným směrem.

cihlová zeď

Prachové částice – ideální zahrady jsou vždy posazeny do malebné okolní přírody, jsou to obvykle rekreační oblasti s minimálními vlivy průmyslu a automobilového provozu. S tím souvisí i nízká prašnost, která snižuje i výskyt patogenů na podlahových krytinách a zároveň nedochází k expozici dýchacího ústrojí. Betonový plot dokáže odfiltrovat značné množství prachových částic, které se vlivem větru pohybují v nízké vrstvě nad zemí.

Estetické působení – hranice parcely zahrady vnímá náš zrak velmi citlivě, jestliže jsou rušivé, bývají to případy, kdy se za naším pozemkem nachází skládka odpadků či kontejnery s domovním odpadem, průmyslový objekt, frekventovaná silnice, nevzhledná a zanedbaná sousední stavba, např. neomítnutá garáž, atp. Betonové ploty disponují celou řadou zajímavých povrchových reliéfů a lze je velmi dobře kombinovat s masivním dřevem a tím pádem docílit zajímavého a esteticky přijatelného řešení.