Rybí pedikúra Garra Rufa

Garra Rufa je název pro malé sladkovodní rybičky, původně pocházejí z Turecka, kde žijí v termálních pramenech. Tyto rybičky jsou umístěné v akváriu, kde jich může být až 100 kusů. Poté, co do akvária vložíte své nohy, „vrhnou“ se na ně a začnou vám okusovat ztvrdlou kůži a zbaví vás nadbytečných odumřelých kožních buněk. Jejich kousání nijak nebolí, protože nemají zuby, pouze to tedy příjemně šimrá a celá procedura je tak bezpečná.

Díky vylučovanému sekretu z úst se používají i při boji s lupénkou a dalšími kožními problémy. Sekret také kůži zklidní a hojí, vaše nohy ožijí a máte pak krásná chodidla. Díky uklidňující proceduře také dochází ke zmírnění psychických problémů. 

Rybičková metoda je pouze podpůrnou metodou a pomáhá zmírnit symptomy vaší nemoci. V případě, že trpíte pouze mírnou formou ať už lupénky či jiné kožní nemoci, můžete se úplně zbavit příznaků dané nemoci.

Problém těchto akvárií, může být přenos určitých infekcí či plísní, náchylní jsou zde zejména lidé s oslabenou imunitou. Problém může nastat i s vodou, ve které rybičky plavou, protože se zde vystřídá více zákazníků. Majitelé salonů, tedy musí vodu pravidelně a důkladně čistit. Na některých místech jsou rybičky používány pouze individuálně pro jednoho zákazníka. V České republice ale provoz každého zařízení, který tuto službu nabízí, podléhá přísným hygienickým podmínkám a jeho chod je kontrolován Hygienickou stanicí a také Krajskou veterinární správou.

Je ale potřeba si vybírat kvalitní salony, které mají schválený svůj provoz. Dále je potřeba se zajímat o podmínky, jaké v tom salonu panují, například odkud pocházejí rybičky, jakým způsobem čistí vodu apod.
Tato metoda využití rybiček je nejvíce uplatňována v Turecku, odkud tyto rybičky pocházejí, dále pak také v Thajsku či Japonsku. V posledních letech ale vznikla i řada salonů v České republice.