Mobilní výkup vozů

Mobilní výkup vozu je skvělá příležitost právě pro ty, kteří jsou s časem na štíru. Tato služba netrvá více než dvě hodiny, a vy vůbec nemusíte s autem zajíždět do bazaru. Auto bazar naopak zajede přímo k vám. Nebo- lépe řečeno – pošle k vám svého výkupčího.
autosalon mercedes benz
Mobilnímu výkupčímu týdně projde rukama několik desítek aut. Nevykoupí ovšem úplně každé auto. Jeho prvním úkolem je zjistit stav vozu, zkontroluje motorový prostor, kde zjistí správné uchycení spojů a tmelů.

Překontroluje tloušťku laku, při níž se zjistí, zda auto neprodělalo nějaké větší nehlášené opravy. Nevynechá ani jednotlivé sváry. Interiér, jeho stav, nečistoty nebo případné poškození sedaček, funkčnost pásů i vybavení airbagů je také součástí nutné prohlídky.

Zkontrolovat technický průkaz, všechny údaje v něm, porovnat číslo karoserie i štítek s posledním datem výměny oleje je samozřejmostí. Když prodávající předem popravdě nahlásí drobné závady, například oděrky od parkování nebo odletujících kamínků, je vše v pořádku, pouze musí počítat s nižší výkupní cenou.

Pokud se výkupčímu na autě zdají nějaké nesrovnalosti, má prodejce smůlu a auto bude muset prodat jinde.

Nakonec výkupčí auto nafotí ze všech stran, nevynechá detaily interiéru ani kufru, nezapomene na podrobné snímky případného poškození. Snímky ihned odešle na oceňovací oddělení, které má hlavní slovo při určování výkupní ceny vozu. Na centrále se znovu prověřuje historie auta, včetně všech údajů o opravách ze servisní knížky.
prodej auta za eura
Mezitím výkupčí auto nastartuje, zkontroluje funkčnost volantu a výbavy, stahování okének, pohyb zrcátek, chod klimatizace a další věci. Pokud auto spokojeně vrní, je na řadě povinná vyjížďka za přítomnosti prodávajícího, která by měla být dlouhá alespoň šest kilometrů. Při jízdě se prověří vlastnosti vozu, funkčnost brzd, tempomatu, vytápění sedaček, chování převodovky i různé režimy jízdy.

Pokud výkupčí na autě neshledá žádné závady a problémy, o kterých se prodávající nezmínil, vrátí se zpět na místo a znovu zavolá na centrálu a popíše chování vozu. Oceňovací oddělení nabídne cenu za vůz a nakonec se s prodávajícím domlouvá konečná výkupní cena. Pokud se na ceně domluví, je celá akce ukončena. Spokojený je pak nejen prodávající, ale i výkupčí.