Hlášky dětí v tom nejnevhodnějším okamžiku mohou být téměř katastrofou

Nás dospěláky často naši malí dostanou do trapasu tím, že v nečekané chvílí pronesou nějaké „světové moudro“ a my pak rychle nevíme, jak zareagovat. V mnoha případech se z nás inteligentů stanou ignoranti, kteří se s křikem osopí na svého miláčka stylem: „ZAVŘI PUSU A JEZ!“, či na svého předškolního caparta řveme: „NECHOVEJ SE JAKO MALÉ DÍTĚ!“ a naše důstojnost je rázem ta tam.

Už jste jistě v přeplněné MHD nebo obchodě zažili, jak vaše dítko vytrčí prst směrem ke konkrétní osobě a křikne „JÉÉ, TEN PÁN JE ALE TLUSTÝ“ nebo „DÍVEJ, PANÍ S FOUSAMA“. Velmi zajímavé je, když se vaše dítko ve větším kolektivu dospělých rozpovídá o tom, „JAK JSME DOMA MĚLI VŠI“

Milující prarodička, se hladce dostane do prekérní situace, když se jí vnouček s andělským pohledem otáže „BABIČKO?? A KDY UMŘEŠ??“ nebo „PODÍVEJ, NAKRESLIL JSEM TI HROBEČEK?“

Dítko tulící se k mamince a povídá, „TY JSI TAK HEZKÁ A MILÁ….A MÁŠ TAKOVÝ VELKÝ ZADEK!“ a je po tulení a přísedící v přeplněné čekárně si zakrývají ústa kapesníky a potutelně se usmívají.

Není na to, když vaše malé šišlající děti, vyhlížejí na balkóně tetu, která slíbila, že jim přiveze pizzu. Jakmile rozesmátá teta vystoupí z auta, rozjaření kluci křičí „TETO, TETO, MÁŠ PI*U??“ Teta rudne, neví v tu chvíli, jak správně odpovědět, aby nelhala, a sousedi na balkónech prskají smíchy.

U nás v rodině koluje historka, jak těsně po revoluci jistý chlapeček z naší rodiny navštívil s rodiči drahou restauraci v hlavním městě. Chvíli koukal do jídelního lístku, který držel vzhůru nohama, jelikož ještě neuměl číst a pak do ticha pronesl „K*RVA, TO JE ALE DRAHÉ!“  To jste pak hned středem pozornosti, aniž byste o to stáli a s barvou naštvaného krocana se sunete pod stůl.

Taky je moc príma, když v restauraci dítko vychvaluje jídlo s tím „ŽE MAMINKA TAK DOBŘE NEVAŘÍ“
Úsměv na rtech vyloudí situace, kdy vám děti k narozeninám přejí „HODNĚ ZDRAVÍ A AŤ NESKONČÍTE V NEMOCNICI“ tatínkovi přejí „AŤ MÁ V PRÁCI HODNĚ KAMARÁDEK“ a k tomu všemu „VESELÉ VÁNOCE“
 
Kdo z rodičů se rozhodl, že si tyto nečekané a perfektní (mnohdy až s odstupem času doceněné) vtipné hlášky bude zapisovat, má vyhráno. Pomstychtivým rodičům může být dostatečnou satisfakcí, že trapnou situaci vrátí svému odrostlému dítku například tehdy, když přivede domů své pubertální přátele či dokonce svého nového partnera.
Za všechna příkoří, která jste se svým dítětem doslova protrpěli, to pak bude VELMI SLADKÁ POMSTA. J