Dětský pokoj vybavujte zodpovědně


Najít to pravé vybavení do dětského anebo studentského pokoje nemusí být tak snadné, jak to třeba na první pohled vypadá. V každém případě je potřeba nepodlehnout levnému akčnímu zboží anebo takovým kouskům, které vypadají pouze pěkně, ale nic navíc nenabízí.

Nábytek do dětského pokoje je nezbytné vybírat zodpovědně – přece jen naše děti jsou to nejcennější, co máme, a měli bychom jim dopřát kvalitní výbavu. To platí i proto, že se dá předpokládat, že ve svém pokoji budou trávit značné množství času, a nábytek, který by nebyl zcela vyhovující, by mohl v krajním případě dokonce poškodit jejich zdraví.
jehličnaté větvičky

V této souvislosti byste si měli dát především pozor na levné varianty nábytku z dřevotřísky.

Mnoho lidí si myslí, že dřevotříska je to samé jako dřevo, a navíc je její velkou výhodou příznivá cena. Ve skutečnosti je dřevotříska tvořena drobným dřevěným odpadem – třískami, které dohromady pojí lepidla. A právě z těchto lepidel se mohou do okolí uvolňovat rizikové škodliviny. Pakliže nechcete své ratolesti vystavit ani těm nejmenším emisím, takovému nábytku se raději vyhněte a pořiďte si místo něj ten, který je vyrobený ze skutečného dřeva.

Masivní dřevo je hodnotný materiál, který vám nabízí tu nejvyšší možnou kvalitu.

Díky němu budete mít doma skutečný kus přírody, což poznáte nejen podle jeho krásy, ale také podle úžasné vůně lesa, která vstoupí do vašeho domova.
šišky na větvi

Navíc, dřevo je velmi odolné a snese i hrubší zacházení, takže i z tohoto důvodu je více než vhodné do dětského pokoje, kde o různé „nehody“ není nouze. Takže až vám děti nový nábytek omalují fixy anebo do něj vyryjí své monogramy, nemusíte zoufat, nic není ztraceno – povrch stačí přebrousit a znovu nalakovat. Tímto způsobem můžete nábytek opravovat takřka do nekonečna.

Zkuste si pro začátek pořídit třeba pohodlnou dřevěnou postel 80×200 cm a uvidíte, že si ji zamilujete.