Co dělají lidé na seznamce, když se neseznamují?


Napadlo vás někdy, že spoustu lidí na seznamce vlastně nehledá žádný vztah, nebo osobní kontakt, ale jsou tam z jiných důvodů? Opravdu byste se divili, kolik jich je.

Dopisování a chat, prostě komunikace

Lidé odjakživa potřebují komunikaci. Spousta lidí na seznamce tam je proto, že by rádi s někým vyměnili zprávy, e-maily, nebo si třeba popovídali po telefonu, případně přes nějakou aplikaci. Toto je stále častější důvod a není na tom nic špatného. A případně z toho může časem vzniknout třeba nějaký vztah.

Trochu si potěšit ego a zdarma

Hodně uživatelů seznamek bojuje se svým egem a využívají anonymitu. V tomto světě mohou být kýmkoliv chtějí, vymýšlet si a těšit se z toho, jak jim to další uživatelé věří. Jsou to takoví internetoví závisláci, muži i ženy. Jejich profil je obvykle několik let starý a na seznamku se chodí bavit na účet ostatních. Rozhodně nečekejte, že by se chtěli opravdu seznámit a jít třeba na rande.

Vzrušení duševní i fyzické

A je tady více typů vzrušení. Jedním z nich je prostě vzrušení z neznáma, dobrodružství, napětí a touha objevovat nové kontakty. Pokud narazíte na někoho zajímavého a normálního, může klidně přeskočit jiskra a něco z toho vzniknout. Dalším typem vzrušení je z oblasti lechtivosti a lidé prostě hledají protějšek, který s nimi bude na stejné vlně.

engagement-1718244_640

Nuda doma, ale i v práci

Nevěřili byste tomu, kolik lidí opravdu nemá co dělat. Nudí se nejen doma, ale i v práci a svou nudu zahánějí nekonečnými internetovými závislostmi, mezi které patří i seznamka. Zde obvykle narazí na podobné typy lidí a pokračují v komunikaci někde jinde. Typicky se opět jedná o uživatele, kteří mají na seznamce profil několik let.

Jen tak, co kdyby náhodou

V podstatě je to kolikrát nejlepší způsob. Jít na seznamku jen tak s vědomím, že z toho může být cokoliv. Od pouhé online komunikace, přes přátelství až po vážná vztah. Většinou se na seznamku takoví lidé dostanou kvůli aktuální, dočasné samotě, nebo třeba jen pomyšlení, že by se v jejich životě mohlo něco změnit díky jinému člověku.

Jiné úmysly, většinou ty špatné

Asi nejhorším důvodem jsou prostě špatné úmysly, takže typicky nějaký falešný profil, kterým jsou lidé osloveni a cílem je dostat nějaké kontakty, pak to mohou být podvodníci, kteří to zkouší přímo na city a žádají nějakou finanční výpomoc a tak dále. Vždy si opakujte jednoduché pravidlo, že seznamka je pro seznamování a pokud tam někdo chce poslat peníze na vlak, aby za vámi mohl přijet, nevěřte tomu a nebuďte naivní.