3 důvody, proč se vyplatí absolvovat rekvalifikační kurz účetnictví

Patříte do skupiny lidí, které hrozí ztráta zaměstnání, anebo jste již v evidenci na úřadu práce? Jestliže jste dosud pracovali v oboru, který do budoucna nemá žádnou perspektivu, přečtěte si 3 důvody, proč se vyplatí absolvovat právě rekvalifikační kurz účetnictví.

oapion.cz1

Zvyšte si šanci na získání lukrativnějšího pracovního místa

Důvody, proč si zvolit pro rekvalifikaci zrovna kurz účetnictví, jsou různé. Podnikatelé chtějí lépe porozumět svým financím a výsledkům hospodaření podniku, případně se vyznat v podkladech od své účetní. Jiné zase láká přímo kariéra účetních či daňových poradců.

Ať tak či onak, jestliže chcete proniknout do této oblasti, může pro vás být zajímavý např. kurz účetnictví a daňové evidence. Ten je určen pro úplné začátečníky, kteří s oborem účetnictví začínají poprvé v životě, ale také pro ty, co mají již zkušenosti z minulé praxe či z dob studií, a chtějí si oprášit a aktualizovat své znalosti. Přece jen, pokud jste ze školy už řadu let, účtování a zákony se zcela jistě změnily.

Pojďme se tedy podívat na 3 hlavní důvody:

1. Získáte certifikát z kurzu účetnictví

Při výběru si zjistěte u vzdělávací společnosti, zda se jedná o kurz s akreditací či nikoliv. Jestliže má školící firma platnou akreditaci od Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT), musí to být schopná doložit potvrzeným dokumentem s aktuální platností.

Po úspěšném absolvování kurzu účetnictví pak obdržíte „Osvědčení o absolvování kurzu s celostátní platností,“ které má váhu u zaměstnavatelů. Jako podklad jej můžete použít i pro získání vázaného živnostenského oprávnění. Navíc máte jistotu, že vás kurz s certifikátem skutečně naučí to, co má obsahovat náplň práce účetní.

2. Dostanete se k příkladům z praxe

To co se naučíte na kvalitním rekvalifikačním kurzu vás žádná učebnice nenaučí. Jako samouk se sice můžete naučit nějaké základy a získat jistý přehled o účetnictví, ekonomický kurz však nabízí mnohem více. Jestliže se chcete účetnímu oboru skutečně věnovat profesně, budou se vám hodit příklady z praxe od zkušeného lektora s bohatou praxí z oboru. Před výběrem rekvalifikace si školitele dobře prověřte a informujte se o jeho kvalifikaci a zkušenostech. Přečtěte si také recenze na internetu. Ty nejlepší kurzy jsou zaměřené především na praktické příklady.

Na prvních lekcích se seznámíte s nutnou teorií a zákonem o účetnictví, poté si procvičíte základy ­– co znamenají strany má dáti a dal, naučíte se chápat jednoduché a později složitější účetní operace, provádět účetní závěrky, účtovat daně a mzdy. Po absolvování kurzu budete mít perfektní průpravu k tomu, abyste mohli pracovat jako účetní v malé i střední firmě.

oapion.cz2

3. Studijní materiály a e-learning v ceně kurzovného

Ty nejžádanější rekvalifikační kurzy mají v ceně i další benefity. Na první hodině dostanete veškeré studijní pomůcky, jako jsou učebnice, psací potřeby, sešity a přehledné tabulky. Kalkulačku si přinesete svoji, stejně jako notebook pro procvičování v účetním programu. Ale možné je i zapůjčení notebooku po celou dobu kurzu za férový poplatek.

Během kurzu, který trvá cca tři měsíce, budete mít přístup k e-learningu, kde si můžete procvičit další příklady sami doma. Tuto možnost nabízí např. společnost Orange Academy.