Znáte mobilní domy?

Pakliže patříte k těm, kteří sní o životě pod vlastní střechou, ale naráží na nedostatek peněz a na nemožnost získat hypotéku, pak se vám jistě vyplatí, když si o nich zjistíte více informací.

ulita, mobilní domek

Navíc, ne každý touží po drahé hypotéce. Tento finanční produkt vám na jednu stranu může pomoci splnit vaše cíle, ale na druhou stranu je velmi rizikový. Nikdy totiž nevíte, co se v budoucnosti může přihodit, a zda dokážete desítky let splácet dlužnou částku. Ovšem dokud ji nesplatíte, tak https://cs.bab.la/slovnik/cesky-anglicky/poprv%25C3%25A9 vám stále hrozí, že o své bydlení přijdete.

Jestliže se chcete podobným potížím vyhnout, chcete ušetřit a hledáte snadnou cestu k cíli, pořiďte si takové bydlení, které vám dopřeje luxus vlastního zázemí, a přitom vás nebude stát celé jmění. Vždyť vlastní střechu nad hlavou můžete mít již za jeden milión korun, nevěříte?

Ano, pokud jde o mobilheimy, je tomu opravdu tak. Možná o nich slyšíte poprvé, ale na západ od nás jsou velmi populární. Dokonce tak, že je k bydlení používá celá řada lidí, kteří si vystačí s podlahovou plochou velikosti běžného městského bytu.

malý domek, zahrada

Právě malý městský byt je ideálním přirovnáním, pokud jde o život v mobilním domě. A když tento typ stavby budete srovnávat se standardem v Praze, bude vám připadat prostorný až dost. Když budete uvnitř tak rozdíl mezi mobilheimem a klasickým bytem nepoznáte. Podlahová plocha i interiér jsou naprosto rovnocenné.

Rozdíl je ovšem v tom, že žijete na vlastním (či případně pronajatém) pozemku a za zdí nemáte žádné sousedy. Nikdo vás nebude rušit a stejně tak vy nebudete rušit nikoho vedle vás. Můžete mít u domu příjemné venkovní posezení, můžete mít malou, anebo klidně i velkou zahrádku. Záleží jen na vás, na jaký pozemek tuto stavbu usadíte.

Jelikož nemá pevné základy, můžete ji nechat převézt a usadit prakticky kdekoli. K jejímu umístění nepotřebujete žádné úřední povolení, takže pozemek může být i pronajatý.

Jedná se tedy o skvělou volbu, ať už hledáte stabilní bydlení anebo rekreační zázemí.