Volba osvěžení

S letním obdobím přichází spoustu krásných, teplých, slunečných dnů a my vyhledáváme jakékoliv osvěžení. Tím nejvíce vyhledávaným se stává i volba bazénu. Můžeme si ke koupání vybrat plavecký bazén krytý nebo aquapark, kde se většinou nachází spousta lidí. Ideální myšlenkou je také si pořídit svůj vlastní „domácí“ bazén. Je to jistě sen nás všech a přitom není nic složitého tento sen realizovat. Jejich montáž je snadná a tak zbývá jen vybrat správný bazén. Zde záleží, jaká bude naše finanční představa ohledně investice.
splívání
Své výhody i nevýhody přináší nadzemní i podzemní bazén. Dle velikosti bazénu také zvažujeme o solárním ohřevu vody. Nadzemní bazén vybíráme především menších rozměrů, vzhledem k tomu, že nepatří mezi stabilní a většina je vyrobena v nafukovacích variantách. Podzemní pevné bazény bývají naopak větší a stabilnější, jejich stavba je náročnější jak z finanční stránky, tak i z pohledu stavební práce. Podstatné je, že každý typ potřebuje dostatek prostoru.

Nejdůležitější je bazén stále udržovat v čistotě. Mít vodu pod kontrolou je přece tak snadné. Nabízí se zde i využití chemických prostředků i s možností měření pH, tvrdosti vody a obsahu chloru ve vodě. Další variantou je zastřešení bazénu, případně alespoň přikrytí speciálními foliemi. Některé bazény můžeme zakoupit s různým příslušenstvím.
exotická květina
K zamyšlení zbývá, jak bazén využijeme. Jestli chceme bazén na cvičení, na plavání, hry nebo na jiné vodní atrakce. Dokoupit můžeme k těmto radovánkám spoustu příslušenství, od jednoduchých lehátek po balóny. Zajímavé může být i hodně vyhledávané potápění, ke kterému nám postačí speciální brýle a případně šnorchl. Bazén bude vhodným doplňkem zahrady a vy si konečně splníte sen sami sobě, ale i těm nejmenším ratolestem. Nejlepší volbou je také strávit volné chvíle v bazénu, dopřát si jen tak odpočinek a při této příležitosti se třeba i opálit.