U koho pracovat?

Dnes už můžeme na různé pracovní nabídky narazit prakticky kdekoliv. Na různých webech, v inzerci v tisku, na bilboardech a jinde, na sociálních sítích, ve svém okolí v nezprostředkované podobě a tak dále. Možností, kde se poohlédnout po uplatnění, je poměrně dost. Jenže ne každá z nich stejně jako ne každý z potenciálních zaměstnavatelů je tím pravým, ne všude lze nalézt práci svých snů nebo aspoň něco, kde by si člověk udělal své a dostal za to slíbenou odměnu, z níž by pak žil.

wordpress

Ovšem jak se rozhodovat, pokud je tu tolik alternativ? Žádná přece o sobě nenapíše, že je podfukem, žádný zaměstnavatel shánějící lidi na rovinu nezveřejní hned v zárodku, že je práce u něj k nevydržení a výplaty se tu zaměstnanec dočká možná se zpožděním a možná se jí dokonce nedočká nikdy. Všude se píšou jen superlativy, přesně v duchu ‚když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají‘.
A jak se v tom vyznat? Jak odhalit, zda je zdánlivě dobře vypadající nabízené místo takové, jak se říká, nebo ne?
Dnes už to naštěstí nemusí být problém. Dnes už se není třeba pídit po informacích a pokoušet se vyzvídat na známých či stávajících zaměstnancích, jak to v té, které firmě chodí, zda se v ní vyplatí o uplatnění ucházet nebo ne. Dnes už totiž existují i weby, které člověka v těchto záležitostech podpoří.
webová data

Virtuální zdroje jako atmoskop cz či vimvic.cz jsou zdroji právě takových informací, jaké by si neměl nikdo, kdo chce nalézt nebo vyměnit zaměstnání, nechat ujít. Protože tady se dá dostat i právě k takovým informacím, jež nejsou všeobecně známé nebo jež se z nějakého důvodu veřejně moc neprezentují, nerozmazávají.
Tady se dá zjistit, jak to u konkrétního zaměstnavatele skutečně chodí, tady člověku ale také pomohou s hledáním vhodného uplatnění, poradí, jak se co nejefektivněji o zvolené místo ucházet.
A co vy? Znáte tyto recenzní weby? Pokud ano, jste šťastlivci. A pokud ne, měli byste je poznat dříve, než se začnete o nějaký job ucházet. Mohou vám notně pomoci v záležitostech, jež rozhodně nejsou banalitou.