Proč zvolit nosič jízdních kol na tažné zařízení

Nosiče jízdních kol na tažné zařízení Amsa úspěšně konkurují ostatním typům montovaným na páté (zadní) dveře, nebo na střechu. Jejich výhody spočívají v samotném principu, kdy se kola převáží v poloze nízko nad povrchem http://veda.instory.cz/150-v-severni-americe-roste-neco-obrovskeho-pod-zemskym-povrchem.html silnice, a jsou umístěna za vozidlem.horské kolo specialized

Rozhoduje bezpečnost, komfort a pohodlí

Vidíte na ně – moderní nosníky montované na střechu jsou většinou bezpečné a pevně svírají bicykl, aniž by došlo k jeho uvolnění. Přesto se však může přihodit nepříjemnost ve chvíli, kdy na něco zapomenete, špatně dotáhnete spojovací součásti, což se stává zvláště při instalaci více kol. Největším problémem je však jízda naslepo, kdy na kola vůbec není vidět, ani ve zpětném zrcátku, a musíte se spoléhat pouze na zvukové vjemy nebo vlastní intuici, případně častěji zastavovat a provádět mechanickou a vizuální kontrolu.
Snižují těžiště – čím vyšší je těžiště vozu vzhledem k jeho šířce, tím méně stability můžete očekávat při řízení. Tento fyzikální zákon se projeví zejména ve vyšších rychlostech a také v místech, kde dochází k poryvům bočního větru, což je zvláště na rychlostních komunikacích a dálnicích velmi nebezpečné. Nezkušený řidič se pak může dostat do nesnází a dopravní nehoda ve vysoké rychlosti obvykle končí s vážnými následky. Zvýšení těžiště je markantní u kol umístěných na střeše, ale v případě nosníků montovaných na „kouli“ zůstává těžiště vozidla nízko nad zemí.cyklista na horském kole
Pohodlně zaparkujete – problémy s parkováním jsou ožehavým tématem vždy, když máte naložena kola na střeše. Jste totiž limitováni výškou vozidla a některé nadzemní i podzemní patrové garáže a parkovací stání mohou být zdrojem nemalých problémů, zvláště v okamžiku, kdy spěcháte, a potřebujete co nejrychleji zaparkovat. S nosičem jízdních kol na tažné zařízení je to prakticky vyloučeno, výška vozidla včetně nákladu se v podstatě téměř nemění.
Přístup do kufru – konstrukce nosiče je sklopná a není problém kdykoli otevřít zadní dveře či kufr. Přístup do zavazadlového prostoru je při cestování s bicykly naprosto zásadní, protože jde zpravidla o jízdu na delší vzdálenost v rámci víkendového pobytu či dovolené.