K oddálení ejakulace pomáhají speciální cviky i medikamenty

Předčasnou ejakulací rozumíme příliš rychlé vyvrcholení při pohlavním styku, tím pádem celý proces postrádá kvalitu, zejména v souvislosti s uspokojením partnerky. Za předčasný výron semene lze považovat stavy
· Coitus brevis, což je doslova krátký pohlavní styk, jehož délka nepřesahuje 3 minuty.
dotek nosu.jpg
· Ejaculatio ante portasznamená dosažení vrcholu v latině nazývaném „před branami“, tzn. ještě před započetím pohlavního styku, nejčastěji v souvislosti s orálním drážděním.
· Ejaculatio intra portasje výstřik semene mezi branami, tedy v tomto případě v okamžiku, kdy penis proniká do pochvy a partnerka je opět daleko od svého vrcholu.
· Ejaculatio praecoxje již klasifikován jako choroba MKN-10, kdy muž dosáhne vrcholu do jedné minuty od započetí pohlavního styku
· Obecně relativní pojem Coitus brevisje možno nazvat situací, kdy s mužem lomcuje orgasmus, zatímco jeho partnerka uspokojená není, a to bez ohledu na časový úsek.
Příčin těchto stavů může být skutečně mnoho, mohou být psychického rázu, nebo čistě fyziologické, např. zánět prostaty, příliš krátká uzdička penisu, porucha periferního nervstva a mnohé další. Jak si můžeme pomoci sami?
milenci v trávě.jpg

Cviky pro ženy aplikované na muže

Říká se jim Kegelův cvik a byl původně zaměřen na posilování ženského svalstva pánevního dna. Muži mohou tímto způsobem pravidelně procvičovat zadržování proudící moči a po osvojení si této techniky ji lze provádět prakticky kdekoli. Účinky se projevují po delší době v horizontu týdnů a měsíců, ale přispívají k prodloužení doby ejakulace významnou měrou.

Přípravky moderní medicíny

Ačkoliv nemívají příliš dobrou pověst některé doplňky stravy a medicínské preparáty, v současné době jsou na trhu účinné prostředky bez vedlejších účinků, pouze s drobnými kontraindikacemi, odpovídajícími některým zdravotním obtížím. Tyto výrobky je možné vzájemně kombinovat se zmiňovaným cvičením – posilováním svalstva zadržujícího proud moči. Oddálení ejakulace zároveň zlepšuje erekci, což uvítají i vzrušené partnerky.
vášnivý polibek.jpg

Přípravky moderní medicíny

Můžete provádět sebeúčinnější cviky a užívat kvalitní preparáty, přesto vám nebudou k ničemu bez chápavé a milující partnerky. Lidé by si měli především být schopni vzájemně vyhovět, komunikovat spolu. Psychická opora, odstranění bloku z hloupého „tlaku na výkon“, orální sex před souloží, uspokojování rukou, změna polohy, nebo oddalování vyvrcholení a pokračování soulože po nějaké době muže zklidní, dodají mu sebevědomí a často jsou tím primárním zdrojem k úspěchu.