Daňové přiznání online!

Pokud vás trápí daň z příjmů fyzických osob, vězte, že je to 15 procent právě ze základu daně. OSVČ tedy podnikatelé a živnostníci musí právě tyto položky vypočítat na základě daňového přiznání.
daň z příjmů
Musíte podávat daňové přiznání?
1) Pokud roční výdělek přesáhl patnáct tisíc korun a nebo jste ve ztrátě, musíte tedy daňové přiznání podat. Pokud ne, nemusíte podávat daňové přiznání.
2) Pokud vás trápí, že nejste podnikatel, ale myslíte si, že byste také měli platit daň, tak věřte, že za vás tuto daň právě odvádí váš zaměstnavatel.
3) Pakliže jste byli zaměstnaní a zároveň vaše jiné příjmy přesáhly hranici šest tisíc korun, také daňové přiznání musíte vyplnit.
formuláře pro fú
Termíny podání daňového přiznání
1) Pokud nemáte právě daňového poradce, je potřeba daňové přiznání na příslušný finanční úřad doručit do posledního dubna, respektive do prvního pracovního dne v dubnu. Raději však si udělejte rezervu a podejte přiznání opravdu včas.
Pokud totiž daňové přiznání podáte pozdě, můžete dostat pokutu. Její výši si také můžete najít online na různých webech zabývajících se financemi.
2) Pokud předložíte na finanční úřad plnou moc, kterou udělíte právě svému daňovému poradci, můžete váš daňový poradce dodat přiznání až do posledního července.
Jak vyplnit daňové přiznání?
1)    Samozřejmě si můžete jednak najít daňového poradce, kterému doložíte všechny vaše doklady a on na základě vedení daňové evidence vytvoří daňové přiznání. Pokud toto stihnete včas a podáte si daňové přiznání na úřad sami, můžete toto udělat bez plné moci a sami se pod daňové přiznání podepsat, protože váš daňový poradce s vámi jistě jednotlivé položky projde tak, abyste věděli, co podáváte.
2)    Druhou možností pak je, že si tedy udělíte poradci plnou moc a on daňové přiznání provede tak, jak to pro vás bude nejpohodlnější, tedy na základě plné moci.
3)    Poslední možností pro fyzické osoby, které vedou daňovou evidenci je, že si sami daňové přiznání vyplníte. Připravíte si peněžní deník za celý předcházející rok. To znamená položky příjmů a výdajů. Dále si připravíte všechny podklady ze zaměstnání, potvrzení pro slevy na dani a další podklady a sami si na internetu naleznete aplikaci, která vás krok po kroku provede právě vyplňováním daňového přiznání. Pokud vše máte připraveno, je to otázka například patnácti minut. Nakonec si vytvořené daňové přiznání, včetně přehledů pro pojišťovny vytisknete, podepíšete a odnesete na finanční úřad.