Chaluha bublinatá je významná řasa z čistých oblastí chladných moří

Chaluha bublinatá je správný botanický název pro mořskou řasu, kterou mnozí z vás budou znát pod jménem Kelp nebo Kombu. Ve své kategorii se jedná o jednu z nejvýznamnějších, konzumují ji lidé takřka ve všech světadílech. Její doménou jsou chladné části moří a oceánů, zpravidla omývající pevninu při pobřeží Kanady, Norska, Islandu, Velké Británie a Irska, pobaltských států a také Nového Zélandu a Chile.

mořská řasa kel

Kelp je vynikajícím zdrojem organického jódu a dalších minerálních prvků, podstatné ovšem je, že řasa roste výhradně v oblastech nezasažených průmyslovými odpady, radioaktivitou a ropnými skvrnami a také těžkými kovy, tedy ve velmi čistých vodách. Máme tedy k dispozici, dalo by se říci, superpotravinu v BIO kvalitě, se kterou se dá kouzlit při přípravě mnoha pokrmů.

Luštěniny, polévky, omáčky, zeleninové saláty – právě zde Kombu vyniká a dodává pokrmům patřičné živiny, které se v takovém množství nevyskytují u suchozemských druhů zemědělských plodin. Kvalitu těchto potravinových zdrojů ovlivňuje především hnojivo, které nemusí mít vhodné složení, zatímco řasy čerpají veškeré prvky přímo z mořské vody.

chaluha bublinatá

Pomáhá při překyselení – nebezpečné množství odpadních kyselin v organismu vzniká hlavně v důsledku nevhodně složené stravy a stresu, chaluha bublinatá však může významně přispět k nastolení opětovné rovnováhy a eliminaci těchto jedů, můžeme ji využít jako detoxikační prostředek a zároveň zdroj minerálů, důležitých pro likvidaci tělesných odpadních metabolitů.

Zabírá i na zvířata – domácí mazlíčci také mohou trpět v důsledku nevhodné stravy nebo špatného zacházení, a to není nic neobvyklého, když si uvědomíte, že převážná většina chovatelů krmí svá zvířata levnějším krmivem, nikoli prémiovým, např. bez obilovin a zbytečných konzervačních a dochucovacích přípravků. A právě zde může kelp pomáhat zlepšit trávení, regeneraci orgánů a přispět ke zdravější srsti či pevným zubům bez zubního kamene.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup